Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /home/rrcenter/public_html/includes/menu.inc).

رد پای خور و پف در بروز اختلالات مغزی

رد پای خور و پف در بروز اختلالات مغزی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر اشکان مولا  در بیست و چهارمین همایش بین‌المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران افزود: نوسان اکسیژن موجب کاهش اکسیژن رسانی به مغز می شود که این عارضه با سکته مغزی ارتباط مستقیم دارد.

وی با بیان اینکه سکته مغزی یکی از شایع‌ترین اختلالات مغزی است ادامه داد: البته عواملی همچون فشار خون بالا، دیابت، چاقی، کم تحرکی و بیماری‌های خواب در بروز سکته مغزی نقش دارند.

وی با اشاره به اینکه خور و پف هنگام خواب موجب انسداد راه تنفس می شود و افرادی که دچار این مشکل هستند باید به کلینیک‌های خواب مراجعه کنند و حتماً تست خواب انجام دهند، گفت: بیشتر مواقع برای بیمارانی که دچار این مشکل می شوند استفاده از ماسک‌های DPAP توصیه می شود که این ماسک ها وقفه تنفسی این افراد را برطرف می کند.

مولا افزود: خوشبختانه امروزه در درمان سکته مغزی جهان رو به پیشرفت بوده و در ایران نیز اقدامات مؤثری انجام شده است ولی آنچه که حائز اهمیت است تشخیص و اقدام به موقع برای بیمار دچار سکته مغزی است.

وی گفت: اختلال در تکلم، بینایی، بلع، ضعف در یک طرف بدن از علائم سکته مغزی است که فرد در 4 تا 6 ساعت پس از سکته باید تحت درمان قرار گیرد تا بتوان هر چه بیشتر به بیمار کمک کرد.

مرکز توانبخشی تاک