Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /home/rrcenter/public_html/includes/menu.inc).

مراکز اوتیسم در سراسر کشور گسترش می‌یابد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد انوشیروان محسنی بندپی صبح امروز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید بحث پیشگیری و اولویت برنامه‌ریزی‌ها شناسایی به‌موقع و مداخلات به هنگام است اظهار داشت: یکی از مسائلی که امروز با آن مواجه هستیم بحث اختلالات طیف اوتیسم است که بنا بر اطلاعات به‌دست‌آمده نرم جهانی آن به‌گونه‌ای است که به ازای 100 کودکی که متولد می‌شود یک نفر مبتلابه اختلال طیف اوتیسم است.

وی افزود: باید در سن زیر دو الی سه سال شناسایی به‌موقع داشته باشیم، طیف اختلال اوتیسم که عدم رشد سلول‌های عصبی و مغزی است تعریف‌شده که بنا به علم و پیشرفت تکنولوژی تا سن هشت و 9 سالگی می‌تواند تکامل پیدا کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد: اگر بتوانیم زیر سه سال شناسایی و مداخلات استاندارد، باکیفیت، علمی و کارشناسی باشد به‌طور یقین آن شدت بیماری که بعداً ممکن است وجود داشته باشد کنترل و مهار می‌شود.

وی بیان کرد: از سیاست‌های بهزیستی شناسایی به‌موقع است، باید مداخلات استاندارد و به هنگام باشد، گسترش مراکز روزانه اوتیسم و شرایطی که در چند استان انجام‌شده تا مراقبت‌های شبانه‌روزی موقت داشته باشیم و اگر خانواده‌ها  در مسافرت و مراسمی باشند بتوانند این  کار را انجام دهند.

محسنی بندپی تصریح کرد: نمونه آماری نیز برای ما مشخص می‌کند که این اقدام نیز از استراتژی‌های سازمان است تا بتوانیم  این کار را کامل کنیم؛ در بحث  آلزایمر نیز اگر شناسایی‌ها به‌موقع و به هنگام باشد می‌توان از شدت بیماری  پیش‌گیری کنیم و به طیف شدید اختلال مواجه نشویم.

وی خاطرنشان کرد: حدود دو هزار و 800 نفر در حدود 70 مرکز مراقبت‌های روزانه اوتیسم  تحت مراقبت، آموزش و ارتقا رشد تعاملی سلول‌های عصبی هستند و بنا داریم در سال 96 گسترش مراکز اوتیسم را داشته باشیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در سال 96 ، 140 اورژانس افتتاح می‌شود که امروز در استان لرستان چهار اورژانس مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مرکز توانبخشی تاک